Arsenal se po 14 letech vrací do čtvrtfinále Ligy mistrů

Ve druhém zápase osmifinále Ligy mistrů se Arsenal, nejlepší hráč Premier League, utkal doma s Portem. Po 120 minutách urputného boje nakonec vyřadili Porto 4:2 v penaltovém rozstřelu. Po 14 letech se Fotbalové Dresy Arsenal znovu objeví ve čtvrtfinále Ligy mistrů.
V prvním kole Arsenal utrpěl porážku 0:1. Nespočet fanoušků se těší na návrat Arsenalu doma. Ve 41. minutě hry Odegaard asistoval Trossardovi ze vzdálenějšího rohu a úspěšně srovnal na 1:1. Ve zbývající základní hrací době a prodloužení byl portugalský veterán Pepe v FC Porto Dresy Komplet stále ve výborné kondici a mnohokrát bránil krizi. Arsenalu se opět nepodařilo skórovat a oba týmy nakonec vstoupily do penaltového rozstřelu. Brankář Arsenalu Raya v kritické chvíli zachránil pokutové kopy Wendela a Garrena. Jeho heroický výkon pobláznil nespočet fanoušků Arsenalu.
Pro Arsenal a všechny fanoušky Arsenalu čekali na úspěšný postup do top 8 Ligy mistrů příliš dlouho. Když se podíváme zpět na celý zápas, přestože oba týmy nedokázaly rozhodnout o vítězi v základní hrací době, hráči Arsenalu prokázali v kritickém okamžiku houževnatou bojovnost a vynikající bojovnost. V současné době zaujímá Arsenal první místo v Premier League s náskokem gólového rozdílu a mimořádnou sílu prokázal také v Lize mistrů. Doufám, že budou moci pokračovat ve vytváření zázraků v dalších hrách a přinesou fanouškům další překvapení.